Unreal Engine ile Oyun Geliştirme — online eğitim | robot_dreams
ONLINE EĞİTİM

UNREAL ENGINE İLE OYUN GELİŞTİRME

Hayalinizdeki dünyaları ve karakterleri gerçeğe dönüştürebileceğiniz Unreal Engine ile Oyun Geliştirme eğitimi ile birlikte Unreal Engine'in tüm özelliklerini ve işleyişini öğrenecek, hayalinizdeki oyunu gerçeğe dönüştürmek için gerekli bilgi ve becerileri elde edeceksiniz.
 • 8 Mayıs – 2 Ekim
 • 4 Ay – 40 Canlı Ders
 • Kurs Projesi
 • Pratik Ödevler
Aşağıdaki kişilere kursu öneririz:
Oyun Geliştiriciler Unreal Engine ve araçlarını (Unreal Motion Graphics, Unreal Insights) öğrenecek, UMG ile göze hoş gelen UI'lar tasarlayıp oluşturabileceksiniz. Unreal Insights ile oyununuzun performansını analiz edebilecek, ileri seviye C++ ile kendi Game Ability System (GAS) yaratabileceksiniz.
3D Sanatçılar ve Tasarımcılar Unreal Engine'de görsel ürünlerin entegrasyonunu sağlayarak gerçekçi materyaller ve aydınlatmalar oluşturma yetkinliği kazanacak, 3D varlıklar import/export etme, animasyon ve malzeme oluşturma gibi konularda becerilerinizi geliştirip kendi oyun dünyalarınızı oluşturabilecek ve çevresel unsurları ayarlayabileceksiniz.
IT Sektöründe Kariyer Değişikliği Düşünenler Kurs projesini tamamlayıp portföyünüze ekleyecek, LinkedIn, CV, Github gibi kişisel profillerinizi sektörün taleplerine uygun bir biçimde düzenleyerek sektöre geçiş sürecinizi pürüzsüz bir biçimde tamamlayabileceksiniz.
Bu kurstan verim alabilmek için temel kodlama bilgisine sahip olmalısınız. Eğitimi başarı ile tamamlayarak kurs projesini portföyünüze ekleyecek, becerilerinizi sektöre kanıtlamış olacaksınız!
EĞİTMEN🔥
Eren Çelik Unreal Developer,
Co.Society
 • Gazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini birincilikle bitirmiştir.
 • Profesyonel olarak 6 yılı aşkın bir süredir Yazılım Mühendisliği ve Unreal Engine Developer olarak çalışmıştır.
 • Unreal Engine ile oyun geliştirme tecrübesinin yanı sıra, AR/MR, Ciddi Oyun ve Simülasyon teknolojilerinde de çalışmıştır.
 • Türkiye'nin öncü Simülasyon ve Savunma Sanayii firmalarından olan Havelsan’ da 5 yıl boyunca çalışmıştır.
 • Havelsan’ da yer alınan 6 projede çalışmıştır.
 • Şu an ise İsveç merkezli Co. Society firmasında Unreal Engine developer olarak çalışmaktadır.
 • Oyun Geliştirme, Proje Yönetimi gibi konularda elde edilmiş 20'ye yakın sertifika sahibidir.
Kursta aşağıdaki konuları analiz edeceğiz:
Yapay Zeka Unreal AI aracını kullanarak kendi davranış ağaçlarınızı oluşturabilecek, Environment Query System ile spawn noktalarını oluşturabilecek ve tam donanımlı bir oyun yapay zekası geliştirebileceksiniz.
Oyun Mekaniği ve Etkileşimler Oyunların işleyişini sağlayan temel mekanikleri ve etkileşimleri nasıl tasarlayıp programlayacağınızı öğrenecek, Blueprint ve C++ dillerini kullanarak, karakter hareketleri, kamera sistemleri, envanter sistemleri ve yapay zeka gibi mekanikleri oluşturacaksınız.
Multiplayer Network Replication mantığını anlayarak oyununuza uygun olan altyapıyı kurabilecek, RepNotify ile aktörleri ağ üzerinde çalıştırabilecek, UObject replikasyonu ile multiplayer entegrasyonunu tamamlayabileceksiniz.
Kursta kullanacağınız araçlar:
Kursa Kaydolun
Müfredat
Müfredat
MODÜL 1
9 ders
1.5 saat
Ödevler
UNREAL ENGINE İLE OYUN GELİŞTİRMEK İÇİN TEMEL HAZIRLIK VE TANITIM
Konular:
 
MODÜL 2
8 ders
1.5 saat
Ödevler
KURS PROJESİNİN BAŞLANGICI: TEMEL MEKANİKLERİN EKLENMESİ
Konular:
 
MODÜL 3
14 ders
1.5 saat
Ödevler
KURS PROJESİNE YAPAY ZEKA VE MULTIPLAYER ENTEGRASYONU
Konular:
 
MODÜL 4
9 ders
1.5 saat
Ödevler
KURS PROJESİNİN FİNALİZASYONU VE KARİYER SOHBETİ
Konular:
 
PROJELER
Unreal Engine Oyun Geliştirme Kursu boyunda yapmanız beklenen uygulama temelli ödevler;
Oyuncu Class’ını Oluşturma Oyuncu class’ını oluşturup özellikler ile bir adet metot ekleyin.
Vektör İşlemleri Vektör işlemlerinden birini (vektör toplama, vektör çıkarma, vektör normalleştirme vb.) ne zaman kullanmamız gerektiğine dair bir örnek bulun ve örnek verin.
Github Reposu Siz de kendi Github reponuzu oluşturun. Kendi karakterinizi geliştirin ve hareket, etrafa bakınma ve zıplama inputlarını ekleyin. Derste öğrendiğiniz projectile’a alternatifler geliştirin.
Debugging Araçları Debugging araçları yardımıyla yaptığınız projectile doğru mu çalışıyor anlayın. Projectile gerçekten Crosshair ile işaretli olan yeri vurabiliyor mu? Vuramıyorsa düzeltin.
Ses ve Hasar Yaptığınız projectile’a ses ekleyin ve görsel olarak daha güzel görünmesini sağlayın. Ayrıca karakteriniz hasar aldığı zaman renginin değişmesini sağlayın.
Saklan ve Kurtul Eğer kendi projenizde önceki ödevlerin çözümlerini gerçekleştirmediyseniz, gerçekleştirin. Ayrıca geliştirdiğiniz AI’ın canı azsa sizden kaçıp, saklanınca canını arttıracak davranış ekleyin.
Coin Birikimi Oyunda öldüreceğiniz botlardan coin elde etmeyi sağlayın, bu coinleri biriktirebilecek ve gelecekte oluşturacağımız pickup objeleri ile harcayabileceğiniz bir sistem tasarlayın.
Hayalini Gerçeğe Dönüştür! Kendi hayal gücünüze bağlı olarak bir pickup oluşturun ve bunu oyununuza dahil edin. Ayrıca bu pickup’ın etkisini UI üstünde gösterin.
Replicate Daha önce geliştirdiğiniz coin sistemini replicate hale getirin. Ayrıca pickup’ların da replicate halde çalışmasını sağlayın. Buna kendi geliştirdiğiniz pickup da dahil.
Artık Hazırsınız! CV’nizi ve LinkedIn profilinizi güncelleyin.
Kursa kayıt olmak için formu doldurun, eğitim danışmanımız en kısa sürede sizlere ulaşarak kurs içeriği ve ücretlendirme hakkında detaylı bilgi verecektir.