< online eğitim >

Teknolojide Lider Kadınlar Eğitimi

Çiğdem Kılıç
Founder & Chief Advisor - Chikara
Deputy CEO - Ex-Softtech

devamını oku
Tarih: 26 Mart - 14 Mayıs 2024
Süre:

6 Hafta / 12 Online Ders

Teknolojide Kadın Liderliğinin Yükselişi - Potansiyelinizi Keşfedin!

Bir yolu yürümenin en etkili yolu, zirveye ulaşmış liderlerin deneyimlerinden ilham alarak onların adımlarını takip etmektir. "Teknolojide Lider Kadınlar" eğitimimiz, Garanti, Softtech, Broadcom gibi teknoloji devlerinde önemli başarılar elde etmiş ve 500'den fazla yüksek lisans öğrencisine ilham kaynağı olmuş Çiğdem Kılıç tarafından veriliyor.

Mini bir MBA/MIS eğitimi niteliğinde olan bu kursta, iletişim, takım yönetimi, stratejik düşünme, liderlik gibi kritik beceriler üzerine odaklanarak, ödevler ve projeler eşliğinde teknoloji dünyasında etkili bir lider olmanın yolunu keşfedeceksiniz.

Ne dersiniz, belki de artık içinizde uyanmayı bekleyen liderin ateşini yakma zamanı gelmiştir? 🔥

Bu kurstan maksimum verim alabilmek için minimum 2 yıl çalışma deneyimine sahip olmanız gereklidir.

Kursta aşağıdaki konuları analiz edeceğiz:
Yenilikçi Teknoloji Girişimciliği:

BT sektörünün dinamiklerini anlayarak, yenilikçi iş fikirleri geliştirin. Yalın girişimcilik metodolojisiyle maliyetleri düşürün ve etkili bir start-up ekibi kurun.

Etkili Proje Yönetimi:

Agile ve Waterfall gibi modern proje yönetimi metodolojilerini öğrenerek, projelerinizi daha verimli ve etkili bir şekilde yönetin. Stratejik planlama ve kaynak optimizasyonu konularında uzmanlaşın.

Liderlik ve İletişim Becerileri:

Etkili iletişim stratejileri ve kriz yönetimi becerileri edinerek, takımlarınızı motive edin ve potansiyel çatışmaları önleyin. Farklı liderlik tarzlarını keşfedin ve duruma uygun olanı uygulayın.

Aşağıdaki kişilere kursu öneririz:
Teknoloji Sektöründe Çalışan Kadın Profesyoneller

Kariyerinizde emin adımlarla ilerlemek için gereken yöntemleri öğrenirken sektördeki cinsiyet ayrımcılığına karşı duracak ve kendi liderlik yolunuzu çizeceksiniz.

Kadın Girişimciler

Teknoloji alanında karşılabileceğiniz zorluklarlara karşı hazırlanırken aynı zamanda diğer kadın girişimcilerin de yolunu aydınlatacaksınız.

Teknoloji Kariyerine Geçiş Yapan veya Yeni Başlayan Kadınlar

Farklı alanlardaki deneyimlerinizi teknoloji alanına entegre etmeyi öğrenirken bu alanda kadın olarak var olmanın zorluklarına meydan okuyacaksınız.

Nasıl eğitim veriyoruz?
01
Uygulama Temelli Dersler ve Ödevler

Derslerin materyallerini pekiştirmeniz için çok özel uygulama temelli alıştırmalar geliştirdik. Bu alıştırmalar sayesinde, çözüm mimarisini çok daha iyi kavrayacaksınız.

02
Yardım ve Destek

Kurs eğitmeni, kurs sırasında ortaya çıkan tüm soruları yanıtlayacak ve ekibimiz öğrenme sürecinde size yardımcı olacaktır.

03
Network

Eğitim ile ilgili tüm bilgi ve dökümanları hızlıca edinebileceğiniz bir Discord grubuna dahil olacaksınız.

Eğitmen:
Çiğdem Kılıç
Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunudur.
Boğaziçi Üniversitesi Finans Mühendisliği Yüksek Lisansının ardından Bilgi Üniversitesi Bilişim Hukuku Yüksek Lisansını tamamlamıştır.
1999'da Yazılım Mühendisi olarak kariyerine başladığı Garanti Teknoloji'de; mimari, bilişim teknolojileri hizmet yönetimi ve strateji alanlarında liderlik görevlerini üstlenerek kariyerine devam etmiştir.
2018-2020 yılları arasında Broadcom Türkiye'de Ülke Profesyonel Hizmetler Direktörlüğü yapmıştır.
Softtech’te Yeni Nesil Teknolojiler Orta Katman Uygulamalar Direktörü olarak görev yapmıştır.
Aralık 2022'den itibaren 1 yıl boyunca Softtech'te Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış ve Softtech'in Silikon Vadisi'ndeki iştiraki Maxitech Yönetim Kurulu üyeliğini üstlenmiştir.
Aynı zamanda 3 yıldır Softtech'de Akademik Kurul üyeliği yapmakta olup, son bir yıldır kurulun başkanlığını üstlenmiştir.
Kariyerine danışmanlıklarla devam etmekte ve aynı zamanda Kadir Has Üniversitesi'nde Yönetim Bilişim Sistemleri'nde akademik çalışmalarına devam etmektedir.
Müfredat
Bilgi İstiyorum

Kursa kayıt olmak için formu doldurun, eğitim danışmanımız
en kısa sürede sizlere ulaşarak kurs içeriği ve ücretlendirme hakkında detaylı bilgi verecektir.