Veri Bilimi için Matematik ve İstatistik Kursu | robot_dreams
< online eğitim >

Veri Bilimi için Matematik ve İstatistik

Mustafa Batuhan Ermiş,
Kıdemli Veri Bilimci, Yemeksepeti

devamını oku
Tarih: 27 Şubat - 26 Nisan 2024
Süre:

8 Hafta / 16 Online Ders

Bilgi denizinde yelken açmaya, rakamların ötesindeki sırları çözmeye ve veri biliminin büyüleyici dünyasında ustalaşmaya hazır mısınız?

Verinin gücünü keşfederek, sorunlara en uygun çözümleri bulabilecek ve büyük veri ile çalışma yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz bu benzersiz eğitimde; Python programlama dilini kullanarak veri analizi yapmayı, veri görselleştirmeyi ve yorumlamayı aynı zamanda da makine öğrenmesinin temellerini öğreneceksiniz!

Bu eğitimle birlikte kendinizi veri bilimi evreninin gizemli derinliklerine bırakacak ve hayalinizdeki veri bilimcisi olma yolculuğunuzda ilk adımı atacaksınız.

Rakamların ötesindeki sırları çözmeye ve veri bilimindeki büyülü yolculuğunuzun başlamasına artık hazırsınız!

Kursta aşağıdaki konuları analiz edeceğiz:
Veri Bilimi Yolculuğunda İlk Adım, Python!

Veri bilim yolculuğunuza Python ile başlayacak, Python'un işlevlerini ve bu dilin veri analizi ve manipülasyonunda nasıl bir rol oynadığını keşfedeceksiniz.

Olasılık ve İstatistik

Veri biliminin temel taşı olan olasılık ve istatistik kavramlarını inceleyecek ve olasılık teorilerini, rastgele değişkenleri ve dağılımları ayrıntılı bir şekilde öğreneceksiniz.

Veri Analizi ve Temizleme Teknikleri

Veri analizi ve temizleme, gerçek dünya veri problemlerini çözmek için kritik öneme sahiptir. Bu sebeple veri analizi tekniklerini ve veri temizleme yöntemlerini öğrenecek, bu alanda bir uzman olacaksınız.

Aşağıdaki kişilere kursu öneririz:
Veri Analisti ve Veri Bilimciler (Junior):

Veri analizi gerçekleştirmek için popüler veri bilimi kütüphanelerini (Pandas, NumPy, Matplotlib, Seaborn) Python ile entegre edip makine öğrenmesi tekniklerini (lineer regresyon, lojistik regresyon vb.) kullanarak karşılaştığınız problemleri (regresyon, sınıflandırma gibi) çözebilecek, çözümleri uygun metriklerle (accuracy, precision, MAE vb.) ölçerek ürettiğiniz çözümün verimliliğini anlayabilecek hatalarını düzeltebileceksiniz.

Geliştiriciler ve Yazılım Mühendisleri:

Makine öğrenmesi için gerekli olan olasılık ve istatistik temeline (Kolmogorov aksiyomları, Bayes teoremi, koşullu olasılık, rastgele dağılımlar, merkezi limit teoremi, örnekleme metotları gibi) sahip olup lineer regresyon, polinom regresyon, lojistik regresyon, ikili sınıflandırma, çoklu sınıflandırma, kümeleme, anomali tespiti, birliktelik kuralı, boyut indirgeme ve benzer problem tiplerini ve çözümlerini inceleyip optimize edebilecek, en optimum çözüme sahip olabileceksiniz.

BT Yöneticileri / Ekip Liderleri:

Kurs projesini uygulayarak ekibinizle beraber bir veri analizi projesi sürecini yakından izleyebilecek ve potansiyel zorlukları daha iyi anlayıp ekibinizin ürettiği sonuçları analiz edebilmek için metrikleri (RMSE, R squared, confusion matrix, f1-score vb.) inceleyip iyileştirmelerde bulunabilmek için gerekli programlama ve teorik bilgiye sahip olacaksınız.

Akademisyenler:

Büyük veri setlerini analiz edebilmek için kullanılan makine öğrenmesi tekniklerini (gözetimli, yarı-gözetimli, gözetimsiz öğrenme) ve bu tekniklerin dayandığı olasılık ve istatistik temelleriyle (Binom, Poisson, Gauss dağılımları vb.) ilişkilendirip büyük veri setlerini temizleyerek analize hazır hale getirebilecek, elde ettiğiniz sonuçları akademik anlamda sunabilmek için uygun metrikleri (recall, MSE vb.) hesaplayıp Seaborn veya Matplotlib kütüphanesini kullanarak görselleştirebilecek böylece çözümünüzün kalitesinin kolay anlaşılır ve ölçülebilir olmasını sağlayacaksınız.

Nasıl eğitim veriyoruz?
01
Uygulama temelli dersler ve ödevler veririz

Derslerin materyallerini pekiştirmeniz için uygulama temelli çok özel alıştırmalar geliştirdik. Bu alıştırmalar sayesinde, veri biliminin temellerini çok daha iyi kavrayacaksınız.

02
Yardım ve Destek

Kurs eğitmeni, kurs sırasında ortaya çıkan tüm soruları yanıtlayacak ve ekibimiz öğrenme sürecinde sizlere yardımcı olacaktır.

03
Network kurarız

Eğitim ile ilgili tüm bilgi ve dökümanları hızlıca edinebileceğiniz bir Discord grubuna dahil olacaksınız.

Eğitmen:
Mustafa Batuhan Ermiş
Kıdemli Veri Bilimci, Yemeksepeti
Galatasaray Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra kariyerine Vodafone'da Marketing Analyst olarak başlamıştır.
Dataquest'te Data Science Assistant olarak görev alıp burada veri bilimi ekibinin liderliğini üstlenmiştir. Google Ads, Google Analytics, Google Tag Manager and Google Data Studio üzerine deneyimleri olmuştur.
AnalyticaHouse'da Data Scientist & Quantitative Analyst pozisyonlarında çalışmıştır.
Garanti BBVA Yatırım'da Data Scientist pozisyonunda yer almıştır.
Yemeksepeti, n11 gibi önde gelen şirketlerde Data Scientist olarak deneyim kazanmıştır.
Şu anda Yemeksepetinde Senior Data Scientist olarak çalışmaktadır.
Ayrıca, UNDP'de gönüllü Data Scientist olarak da görev almıştır.
Müfredat
Bilgi İstiyorum

Kursa kayıt olmak için formu doldurun, eğitim danışmanımız
en kısa sürede sizlere ulaşarak kurs içeriği ve ücretlendirme hakkında detaylı bilgi verecektir.