Test Otomasyon Eğitimi - Yazılım Test Uzmanlığı ve Online Kurs | robot_dreams
< online eğitim >

Test Otomasyon Eğitimi

Serkan Cura
Test Otomasyon Takım Lideri, Jotform

devamını oku

Yazılım geliştirme süreçlerini derinden anlama, etkili otomasyon stratejilerini planlama ve implementasyon becerilerini kazanma yolunda sizlere eşsiz bir deneyim sunuyoruz!

Bir yandan Java'nın temellerini öğrenirken, diğer yandan Selenium gibi endüstri standardı araçlarla çalışmayı öğreneceksiniz. Projelerinizde hızlı ve güvenilir sonuçlar almanızı sağlayacak kapsamlı otomasyon testi stratejilerini keşfedeceksiniz.

Test Otomasyon Eğitimi, sadece bir kurs değil; bir kariyer yolculuğudur. Eğitim süresince, teorik bilgilerin yanı sıra, güncel ve pratik bilgilerle dolu, projelerinizde kullanabileceğiniz somut beceriler edineceksiniz. Hem teorik bilgi birikiminizi artıracağınız hem de pratik uygulamalarla becerilerinizi geliştireceğiniz bir deneyim sizleri bekliyor.

Kursta aşağıdaki konuları analiz edeceğiz:
Test Otomasyonu Temelleri

Test otomasyonunun temel adımlarını ayrıntılı bir şekilde öğrenerek, hangi test senaryolarının otomatize edilebileceğini ve ne tür yapıların kullanılacağını belirleme yeteneği kazanacaksınız.

Otomasyon Araçları ve Teknoloji Yığınları

Projelerinizin çeşitliliğine uygun otomasyon stratejileri oluşturabilmek için gerekli olan araçların ve teknolojilerin ne olduğunu öğreneceksiniz, bu sayede projelerinizi daha verimli bir şekilde yönlendirebileceksiniz.

Agile Metodolojiler ve Test Otomasyonu

Agile metodolojilerin hızla değişen dinamikleriyle başa çıkabilmek adına, bu bölümde test otomasyonu stratejilerini nasıl etkili bir şekilde entegre edeceğinizi öğreneceksiniz.

Aşağıdaki kişilere kursu öneririz:
Yazılım Test Uzmanları

Test otomasyon stratejileri ve çeşitli test türleri (Unit, API, UI) hakkında bilgi edinebilecek, Docker ve Jenkins araçlarıyla çalışarak otomasyon süreçlerini etkin ve verimli bir şekilde yönetebilecek ve yazılım kalitesinin artırılmasına katkı sağlayacaksınız.

Yazılım Geliştiriciler

Sürüm kontrol sistemleri, Containerization, Veri depolama konularının yanı sıra Java programlama dili, Maven ve JUnit/TestNG gibi test çerçeveleri ve hata ayıklama teknikleri hakkında pratik bilgiler edinerek kaliteli ve sürdürülebilir yazılımlar geliştirebileceksiniz.

Nasıl eğitim veriyoruz?
01
Uygulama temelli dersler ve ödevler veririz

Derslerin materyallerini pekiştirmeniz için çok özel uygulama temelli alıştırmalar geliştirdik. Bu alıştırmalar sayesinde, javanın içerisinde yer aldığı bütüncül bir yazılım ekosistemini daha iyi kavrayacaksınız.

02
Yardım ve Destek

Kurs eğitmeni, kurs sırasında ortaya çıkan tüm soruları yanıtlayacak ve ekibimiz öğrenme sürecinde size yardımcı olacaktır.

03
Network kurarız

Eğitim ile ilgili tüm bilgi ve dökümanları hızlıca edinebileceğiniz bir Discord grubuna dahil olacaksınız.

Eğitmen:
Serkan Cura
Test Otomasyon Takım Lideri, Jotform
Sistem analisti/tester olarak adımını attığı yazılım test alanının her alanında yaklaşık olarak 11 yıldır görev almaktadır.
Digitürk, Intertech ve Getir gibi alanının öncü firmalarında test uzmanlığı, QA mentör ve test otomasyon mühendisi pozisyonlarında çalışmıştır ve şu anda otomasyon takım liderliği yapmaktadır.
C#, Java ve JavaScript tabanlı yazılım test çerçeveleri ile çalışarak bunların detayları hakkında tecrübe edinmiştir.
ISTQB CTFL sertifikasına sahiptir.
“Çevik Bir Dünyada TMMi®” ve “Turkey Software Quality Report 2020-2021”, “Turkey Software Quality Report 2021-2022” yayınlarına katkıda bulunmuştur.
TestIstanbul Strateji Komitesi üyeliği yapmıştır ve Live2Test konferansında panelist olarak görev almıştır.
Digitürk bünyesindeki ilk yazılım test otomasyonunu hayata geçirerek, 500’e yakın manuel koşulan testin otomatize edilmesini sağlamıştır.
Intertech Kalite dönüşümü kapsamında yeni mezun 55’ten fazla yazılım test uzmanına mentorluk ederek sektöre yerleşmesinde görev almıştır.
Getir’de test otomasyon projelerinin geliştirilmesinde ve özellikle API tarafında 5000’den fazla test senaryosunun otomize edilmesinde görev almıştır.
Süre:

16 Hafta / 29 Ders
+ 2 Workshop
+ 1 Geri Bildirim Oturumu

Müfredat
Bilgi İstiyorum

Kursa kayıt olmak için formu doldurun, eğitim danışmanımız
en kısa sürede sizlere ulaşarak kurs içeriği ve ücretlendirme hakkında detaylı bilgi verecektir.